Krajský přebor starších dorostenců        -     Mistrovská utkání

 

10. kolo - MÚ -  Neděle  8. března 2020 v 10,15 hod.

Tatran Rakovník – SK Slaný   0 : 5 ( 0 : 2)

      branky:   Herčík, Racek 2, Danda a Lunger

 

Sestava:  Průcha – Novák, Liszok, Danda,  Banga  – Kročil, Hurt (46 Marek), Herčík, Baruzzi  Racek a Lunger

 

První jarní mistrák, kterému předcházela nepříjemnost ze strany domácích, kteří den před utkáním chtěli přesunout zápas nebo kontumovat z důvodů malého počtu hráčů, nakonec nás překvapili a nastoupili s třemi náhradníky. Nepochopitelné, ale mělo to negativní vliv na nás, protože všichni nabyli přesvědčení, že se hrát nebude. Trvalo nám celý poločas, než jsme se z toho dostali.  My jsme měli dva nemocné, dva potrestané a jednoho, který nedorazil. Přesto jsme nastoupili odhodlaně vybojovat první tři body na jaře. Hra byla vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. Na některých byla znát nervozita z mistrovského utkání. Byli jsme to my, kdo se postaral o první změnu skóre a byl to Herčík, který ve 25 minutě po vybojovaném míči Lungrem ve vápně prostřelil vše, co před ním stálo 0:1. Opět jsme tlačili a výsledkem byly dva rohy hned za sebou. Ten druhý kopal Lunger přesně na Bangu, který však nezakončil, ale míč se dostal k Rackovi a ten se už nemýlil. Ve 32 minutě to bylo 0:2. Do poločasu se již nic vážného nestalo, přestože šance měli obě mužstva. My jsme neodehráli dobrý poločas, ale taky ne nejhorší. Do obrazu hry v přátelácích chyběl velký kus. To jsme se pokusili změnit v následujícím čase.

Do druhého poločasu nastoupilo odhodlanější mužstvo. Hladové po přihrávkách, zlepšil se pohyb a důraz ve středu hřiště. Teprve teď jsme začali hrát náš fotbal. Od brankáře až po útočníka to byl koncert zakončený v 76 minutě krásnou kličkou brankáři Rackem a bylo to 0:3. Tomu předcházeli tři tutovky, které nás nemuseli mrzet. V 79 minutě se prosadil po přihrávce Marka Danda, který střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři šanci 0:4. To nebylo všechno, o tři minuty později začala nejkrásnější akce utkání, kdy se od vlastní branky po ose Liszok, Novák, Kročil a Lunger poslední jmenovaný povedenou přízemní střelou trefil krásně k tyči a byl konec utkání 0:5. Druhý poločas byl ukázkou hry 11 sólistů, kteří věděli co hrát a co bude výsledkem. To byla předvedená mistrovská hra na jednu branku. Kluci se bavili fotbalem a trenéři se cítili jako diváci v divadle. Krása pohledět. Děkujeme…..

 

 

23.   kolo - MÚ -  Neděle  17. listopadu 2019 v 10,15 hod.

SK Slaný     Sokol Hostouň   1 : 6 ( 1 : 4)

      branky: Lunger 2 

 

Sestava:  Průcha – Novák, Liszok, Čerpl, Kotěra  – Herčík (60 Banga), Danda, Hurt, Lain   – Marek a Lunger

 

Nejhorší předzápasová situace v probíhající sezóně. Dva tréninky jsme pro malý počet hráčů zrušily (3 a 4) a pátečního tréninku se zúčastnilo 7 hráčů. Čtyři zranění nebo nemocní a tři na týden v zahraničí. Poslední dva týdny jsme tréninku moc nedali. Ke všemu tomu nás poslali na zadní letiště, kde se nám hraje špatně. Kluci taky tak k tomu přistoupili. Od první chvíle byla na nich vidět evidentní nechuť se se soupeřem poprat o výsledek. Je potřeba zmínit ještě jednu patrnou změnu u soupeře. Bylo jich 17. Nás dvanáct. A to jsme hráli doma. Taky tomu odpovídal průběh. Už v 8 minutě našel soupeř skulinku v naší obraně a nekompromisně zakončil 0:1. Za 3 minuty další náběh, centr do vápna a hlavičkou volný útočník mění skóre 0:2. Za sedm minut opět chyba v rozehrávce, rychlý brejk a 0:3. Konečně jsme se dostali k šestnáctce soupeře, kde pronikajícího Herčíka nevybíravě poslal k zemi obránce. Bez žluté karty. Hurt zahrál standartu po zemi na Lungra, který prostřelil ve 22 minutě vše co mu stálo v cestě. 1:3. Obrat nenastal. Naopak, soupeř si pohrál ve 35 minutě se čtyřmi obránci v našem pokutovém území a pohodlně uzavírá poločas  na 1:4.

Opakování matka moudrosti. Máme špatné začátky a taky po 2 minutách druhého poločasu jsme inkasovali popáté 1:5. Za 4 minuty opět chyba obrany 1:6. Bylo to jako na střelnici. Přesto jsme to zkusili a soupeře dostali pod tlak. Tři vyložené šance jsme Lainem spálili, další spálil Danda a výčet by pokračoval, nebýt Kotěry, který v 75 minutě zatáhl za ruční brzdu a viděl červenou kartu. Za 10 minut následovali po vzájemné potyčce Čerpl a útočník soupeře. Dohrávali jsme v devíti lidech. Smutný konec podzimní části.

 

22.   kolo - MÚ -  Neděle  10. listopadu 2019 v 10,15 hod.

TJ Švermov    SK Slaný   3 : 2 ( 1 : 1)

      branky: Lunger 2 

 

Sestava:  Průcha – Novák, Liszok, Čerpl, Kotěra  Lain, Herčík, Hurt, Baruzzi       (55 Banga) – Marek a Lunger

 

Na nepříjemného soupeře jsme odjeli pouze s jedním náhradníkem, když se k trojici zraněných přidal Drbal, a bez Dandy, který odpoledne posílil béčko. Překvapením byla pro nás změna hrací plochy, kdy jsme měli hrát na umělce, ale soupeř nás přivítal na hlavním hřišti. Taktika zněla jasně, nedostat brzy branku, bránit od půlky a hrozit z rychlých protiútoků. Vše jsme plnili do puntíku, když jsme v 18 minutě zakončili brejk po ose Kotěra - Marek – Lunger, kdy posledně jmenovaný zakončil střelou do brankáře, který míč pouze vyrazil do šibenice 0:1. Domácí znejistěli a díky rychlosti a důrazu Laina jsme zahrozili ještě několikrát. Škoda, že jsme ve 36 minutě při rohu domácích zazmatkovali a nechali si dát laciný gól. 1:1. Domácí zabrali, ale my jsme přesto poločas ubránili na pro nás lichotivou plichtu. Kdyby zápas skončil, byli bychom všichni spokojení.

Ale opět přišel náš čas. Po 4 minutách druhého poločasu jsme nepokryli útočící hráče a ten trestal 2:1. Velká škoda. To nás rozhodilo. Dlouho nám pak trvá, než se z toho dostaneme. Domácí zatlačili a my jsme za přípravku. Nic nám nejde, trápíme se a výsledkem byl třetí gól po hrubé chybě obrany v 57 minutě. 3:1. Úplně zbytečná branka, která nakonec byla rozdílová. Za dvě minuty Marek zpracoval výkop od branky, otočil se a poslal Lungera do šance, kterou s bravurou sobě vlastní zužitkoval. Rána pod břevno 3:2. Z fotbalu to bylo všechno, rozhodčí nám odepřel dvě penalty za dva fauly ve vápně, další dvě penalty za dvě ruce ve vápně, žluté karty rozdával až do 85 minutě pouze nám a potom v závěru, kdy už o nic nešlo, dal domácím 5 karet. Dokonce za simulování. Zatím nejhorší výkon hlavního rozhodčího, který moc dobře věděl co dělá. Měl to pod kontrolou…. Kolikrát se divili i domácí, jak jim pomáhá. Naším všem klukům patří poděkování za odvedený výkon, pouze kaňkou je zkrat Hurta, který prokopl po konci utkání dveře v kabinách. Neztotožňuji se s tím, ale dá se to pochopit, díky výkonu rozhodčího. Remíza by tomuto utkání slušela. Musíme zapracovat na za začátcích utkání a druhých poločasů.

 

21.    kolo - MÚ -  Neděle  3. listopadu 2019 v 10,15 hod.

SK Slaný      FA Povltavská    5 : 2 ( 2 : 1)

      branky: Lunger 3, Marek a Danda

 

Sestava:  Průcha – Novák, Liszok, Čerpl (75 Říčka), Kotěra – Herčík,  Danda (65 Banga), Hurt, Drbal (70 Lain), Hurt – Marek a Lungr 

 

Přestože jsme měli na marodce tři hráče ze základu, na utkání jsme se těšili a pevně věřili v dobrý výkon. Soupeř, kterého jsme naposledy porazili 5:3, technický, mladý, běhavý a fotbalově vyspělý je přesně to co jsme potřebovali pro zlepšení dojmu z naší hry. Od první minuty jsme utkání vtiskli obraz naší představy a soupeř se nestačil divit, jak se valí na jejích branku útok za útokem. Rychlá předávka, kombinace v celé šíři a víra ve vlastní schopnosti přinesla v 16 minutě první branku. Tu dal po centru po faulu Danda, který uklidil hlavou k tyči. 1:0. Další branka byla čítanková, Liszok vybojoval míč, přešel přes dva hráče, narazil si s Drbalem a předal Dandovi, který poslal do vápna Marka a ten s klidem zabijáka položil brankáře a do prázdné branky zakončil. 26 minuta 2:0. Za dvě minuty na to přísně zapískaná penalta, kterou soupeř proměnil. 2:1. Od soupeře to bylo vše. Naopak my jsme si vytvářeli šanci za šanci. Předvedená hra je často odměněna potleskem. Kluci šli za svým cílem. V prvním poločase se stala kuriózní situace, a to za stavu 0:0. Rozhodčí rozhodl, že míč za naší branku poslali hosté a odběhl za půlku a dal pokyn k výkopu od branky, ale stalo se něco nečekaného. Náš hráč se přiznal k teči a přesvědčil rozhodčího, že hosté musí kopat roh. To se setkalo s kladnou odezvou u soupeře a hlavně u jejich trenérů. Byl jsem na své kluky hrdý. S tím jsem se už dlouho nesetkal, většinou s opakem!!! Děkuji za krásný pocit.

Druhý poločas začal tam, kde první skončil. Kombinace a zapojení všech našich hráčů do ofenzívy byl balzám na duši po minulém týdnu, kdy jsme se trápili. Kluci makali, plnili pokyny a branky padali. Všechny dal Lunger, který začal v 52 minutě doražením míče v malém vápně na 3:1,  pokračoval v 58 minutě, kdy přízemní střelou po narážečce od Dandy umístil míč k protilehlé tyči na 4:1  a v 61 minutě ukončil své představením krásně kopnutým přímým kopem do šibenice. Brankář neměl šanci 5:1. Od nás to nebylo všechno, pořád jsme drželi míč, kombinace střídala kombinaci a kvalita hry zůstávala na vysoké úrovni. Chybou ve zdi při přímém kopu soupeře jsme v 83 minutě nechali korigovat soupeře na konečných 5:2. Předvedená hra byla kompaktní, od brankáře, přes obranu, zálohu až po útok. Pochvalu si zaslouží všichni, ale musím vyzvednou Herčíka, který odmakal celý zápas, byl všude a byl nejnebezpečnějším hráčem našeho týmu. Brankář a obrana hrála zodpovědně a věřila si. Bylo to vidět při rozehrávce, která byla bez chyb. Záloha hrála tak, že byla mozkem a  řídila hru kompaktně a měnila tempo hry, tak aby vše do sebe zapadalo. Tahounem byl Danda, který své schopnosti a umění dokázal přetavit v přesné přihrávky, vymýšlet kombinaci a mnohdy se prosadit v koncovce. S ním naše hra dostává tvář. V útoku si  oba hráči připravili několik šancí, které Lunger třikrát a Marek jednou proměnili. Vizitky obou jsou vidět. Klid v koncovce, kopací technika a plnění pokynů jsou příkladem pro ostatní. Zbývají nám dva zápasy a doufám, že po skončení podzimní části budeme všichni spokojeni. Pokračovat kluci!!!

 

 

20.     kolo - MÚ -  Neděle  27. října 2019 v 09,30 hod.

 FK Králův Dvůr      SK Slaný    4 : 0 ( 2 : 0)

 

Sestava:  Průcha – Novák, Liszok, Čerpl, KotěraBaruzzi (70 Banga), Hurt, Danda, Herčík – Marek a Racek (65 Drbal) 

 

Říká se, že do stejné řeky nevstoupíš dvakrát za sebou, ale to neplatí pro nás. Přestože jsme se připravovali 70 dní od posledního vzájemného utkání, nic jsme nezměnili. Ne ve 3 minutě jako v prvním utkání, ale ve 4 minutě jsme nezachytili náběh po naší pravé straně a soupeř trestal, i když střela byla malé razance. Průcha se kochal a kochal se celý poločas. 1:0.  Dalších 20 minut bylo ve znamení boje o střed hřiště. Chvíli byli pány domácí, chvíli naši hráči, ale žádná velká šance. Pološanci měl Marek, pěknou střelu vyslal Čerpl a to bylo vše. A když to vypadalo, že se soupeři vyrovnáme, zaúřadoval náš brankář. Nekřikl si a pokud ano tak pozdě a slabě, takže Liszok poslal malou domů těsně vedle vybíhajícího Průchy a domácí útočník snad nedal jednodušší branku. 2:0. Přesto jsme do konce prvního poločasu soupeře nepustili do žádné šance.

O poločase v kabině bylo vidět na hráčích, jak se vydali ze všech sil. Všichni si zasloužili pochvalu za přístup a obětavost, chudáka Průchu jsme se všichni jali podpořit. Druhý poločas začal přesně tak jako první. Běžela 49 minuta  a my si dali nešťastně vlastní branku, které předcházela krásná akce domácích. Smůla. 3:0. Opět vyrovnaná hra, ale pro naše bez šance. Od 77 minutě jsme zvadli a toho využil soupeř, který brejkem útočníka přes půl hřiště a dvěma kličkami po brankové čáře se zbavil dvou hráčů ve vápně a předložil tutovku pro volného spoluhráče. 4:0. Na to jsme už  nereagovali a utkání pouze dohráli. Přesto přišla pochvala od trenéra domácích, který chválil posun ve hře a kvalitě hráčů, To potěší.

 

 

19.    kolo - MÚ -  Neděle  20. října 2019 v 10,15 hod.

SK Slaný –  Tatran Rakovník  11 : 0 ( 7 : 0)

      branky:   Herčík, Racek 3, Danda 3, Marek 2, Baruzzi a Čerpl

 

Sestava:  Průcha – Novák (70 Banga), Liszok, Čerpl,  Kotěra  Baruzzi (70 Drbal), Hurt (55 Lain), Danda, Herčík –  Racek (70 Holub) a Marek

 

Po týdnu opět stejný soupeř, ale my jsme pozměnili sestavu a taktiku jsme přizpůsobili, tak aby technická zdatnost obrany soupeře nebyla tím, co nás nejvíc trápilo. Vítězná sestava se nemění, pouze zranění a změna postu jsou výjimky, které potvrzuje pravidlo. Do sestavy se vrátil Danda a Herčík se posunul na kraj zálohy, kde měl mnohem víc prostoru a jeho šikovnost a rychlost na soupeře platila. Rychlejší předávka míčů, dobré zpracování a bránění od poloviny hřiště přinesla kýžený úspěch. Trpělivost, bojovnost a týmová spolupráce se vyplatila již v 7 minutě, kdy Novák vysunul Herčíka, ten utekl po lajně a k tyči nedal brankáři šanci 1:0. V 16 minutě opět vybojovaný míč Dandou, předávka Rackovi a ten se nemýlil 2:0. Ve 20 minutě jsme zahrávali roh Hurtem, signál na přední tyč a Marek nedal brankáři šanci 3:0.  Za 6 minut na to krásná kombinace po pravé straně mezi Herčíkem, Novákem a Dandou a posledně jmenovaný po zemi k tyči 4:0. Za 2 minuty změna skóre na 5:0, kdy zatáhl Danda do vápna a našel Baruzziho, který překonal brankáře. Ve 33 minutě potáhl míč Racek a předložil tutovku Markovi, který ji s přehledem proměnil 6:0. Ve 36 minutě kombinace mezi Herčíkem a Dandou skončila v brance po umístěné střele Dandy 7:0.

Druhá půle začala stejně, jako skončil první poločas. Soupeř neměl šanci a my trestali po rychlých brejcích. Hned na úvod druhé půle jsme ve 46 minutě Rackem dotlačili míč za brankovou čáru po krásných dvou šancích Marka, kterého vychytal brankář hostí, ale na dorážku už byl krátký 8:0. V 52 minutě jsme zahrávali roh, Hurt posadil míč na hlavu Čerpla a ten nedal brankáři šanci 9:0. V 54 minutě jsme zlomili odpor úplně, Racek dorazil střelu Marka do prázdné branky 10:0.  Pak jsme vystřídali, trochu proházeli sestavu, ale nic to nezměnilo na faktu, že soupeř neměl ani jednu šanci, pokud náš brankář nevyrobil dvě  chyby v rozehrávce. Dá se to omluvit nezaměstnanosti, protože si vůbec nesáhl na míč. Obrana pracovala na 150 procent. Záloha na 160 a útok na 170 procent. Osobní pochvalu si zaslouží Hurt, který vymazal nejlepšího hráče soupeře. Tak to má být každý zápas, ale to by kluci hráli asi jinde … Doufám, že jim to chvíli vydrží. V 83 minutě jsme pečetili Dandou na 11:0. Pochvalu si zaslouží všichni hráči, plnily taktické pokyny, byli důrazní v osobních soubojích a vycházela jim kombinace. Dvoutýdenní příprava, kdy jsme se soustředily na proměňování šancí, přesnost střelby a rychlé narážečky přinesly kýžený výsledek. Pokud takto budeme hrát i v příštím týdnu, má se Královák na co těšit. Jed tak dále hoši…..

 

 

1.      kolo - MÚ -  Neděle  13. října 2019 v 10,15 hod.

SK Slaný –  Tatran Rakovník  1 : 0 ( 1 : 0)

      branky: Hurt 

 

Sestava:  Průcha – Novák, Liszok, Čerpl,  Kotěra  Baruzzi, Hurt (55 Lain), Herčík, Racek (65 Drbal)  Lunger (75 Banga) a Marek (75 Holub)

 

Po nevydařeném utkání na hřišti v Pičíně s MFK Dobříš, kde jsme vítězství ztratili v samém závěru, jsme se celý týden připravovali na soupeře z posledního místa se skórem 7:30. Jasně nejhorší mužstvo, které přijelo do Slaného s cílem předvést co v sobě mají, a že toho nebylo málo nám předváděli prvních 20 minut. Nepůjčili nám míč, vzadu kombinovali se svým brankářem a drželi si střed hřiště. My jsme si neuměli přihrát, naběhnou a zabojovat. Dvacet minut jsme hráli čtvrté housle, až z toho bolely oči. Vše se změnilo po náhodném gólu Hurta, který se dostal k odraženému míči a ve 22 minutě překvapivou střelou pod břevno přeloboval brankáře a my se ujali vedení 1:0 i když jsme byli mnohem horší tým. Od tohoto okamžiku jsme převzali iniciativu a soupeře uzamkli před jeho pokutovým územím. Dvě obrovské šance spálil Racek a po jedné Marek s Herčíkem. Loženkou pohrdl v poslední vteřině opět Marek, který neusměrnil centr Hurta z rohu a z pěti metrů přestřelil hlavou branku nikým neatakován.

Druhý poločas jsme začali, jako kdybychom 25 minut nezatlačili soupeře do jeho vápna. Čtyři z pěti přihrávek jsme zkazili, bojovnost na bodu mrazu a herní projev přípravky udělal z utkání divadelní tragikomedii, kdy sem tam uhodil blesk z čistého nebe. Dvě tutovky zazdil Marek, jednu Lunger a výčet šancí by neskončil, nebýt rozhodčího a jeho závěrečného hvizdu. Nejhorší utkání už snad máme za sebou, ale to jsem si myslel, že to bylo v Pičíně. Snad už nic horšího nemůžeme předvést. Diváci pískali, oči je bolely od neurovnané hry a mne bylo trapně za všechny na hřišti. Pochvalu snad zaslouží Průcha a Liszok, kteří neudělali chybu. Ostatní se nevyvarovali osobních chyb, a že jich bylo…… Tři body dobrý, ale výkon k pláči. Pokud se každý nezamyslí nad svým výkonem, nevyvodí osobní cíle, nezabojuje a nepřistoupí k tréninku zodpovědněji, neposuneme se jako tým nikam. Osobní přístup se musí markantně zlepšit, jinak ztratíme tvář i několik věrných příznivců. Pro ně hrajeme …..

 

 

9.      kolo - MÚ -  Sobota  5. října 2019 v 10,15 hod.

MFK Dobříš –  SK Slaný 5 : 5 ( 1 : 3)

      branky:   Čerpl, Lunger, Racek 2 a Drbal

 

Sestava:  Holub Tomáš(03) – Novák, Liszok, Čerpl,  Kotěra (75 Říčka(03)) – Racek (65 Drbal), Danda, Herčík (60 Holub Matěj (03)),  Baruzzi (46 Hurt) – Lunger (70 Peštál (03)) a Marek (60 Banga)

 

Soupeř ze spodní části tabulky hraje svoje domácí utkání v Pičíně, který nás příjemně překvapil kvalitním hřištěm. Do zápasu jsme vlétli tak, že ve druhé minutě byl dvakrát faulován ve vápně Herčík, ale i když asistent signalizoval faul, hlavní rozhodčí byl jiného názoru. Od této chvíle nám dával najevo, kdo je na hřišti pánem. Hráči to nesli těžce a to byla voda na mlýn rozhodčímu, který nám rozdával karty jak v mariáši. Přesto jsme to byli my, kdo ve 14 minutě hlavou Čerpla po rohu otevřel skóre 1:0.  Drželi jsme míč a soupeř hrál druhé housle, ale přesto ve 23 minutě srovnal po špatném odkopu ze šestnáctky. Míč si našel hráč domácích a krásnou střelou nedal našemu brankáři šanci 1:1. To nás nepřipravilo o chuť se poprat o výsledek a ve 43 minutě po zatažení Markem a přihrávkou Lungrovi, který pohodlně uklidil na 1:2. A za minutu kombinace mezi Rackem a Lungrem skončil v prázdné brance. Autorem byl Racek  1:3.

Přestávku jsme prospali a probuzení nastalo za dvě minuty, kdy soupeř korigoval na 2:3.  To nás nabudilo a v 58 minutě po české uličce od Dandy nedal Racek brankáři šanci 2:4. V 78 minutě jsme si opět zdřímli a soupeř trestal. Lobem nachytal našeho brankáře 3:4. Vystřídali jsme všechny náhradníky a v 85 minutě jsme Drbalem zvýšili na přijatelných 3:5. Do konce chybělo pět minut a na hřišti bylo šest neunavených hráčů, jasný předpoklad pro hladkou výhru, ale opak byl pravdou. V 86 minutě jeden hráč obešel šest naších hráčů, včetně obou stoperů, kteří byli hluboko v šestnáctce a stali se tyčemi k obcházení 4:5. To nebylo vše, vypadali jsme jako diváci v hledišti a začali se bát hrát fotbal. Výsledkem byla vyrovnávající branka v 89 minutě po dvou rozích, které jsme si sami vymysleli 5:5. Nakonec jsme byli rádi, že utkání skončilo, protože v samém závěru měli ještě jednu brankovou příležitost. Druhý poločas jsme prohráli 4:3, to je nepřijatelné. Za stavu 3:5 šel Racek dvakrát sám na brankáře soupeře, ale zvolil vždy špatné řešení, kdyby … Poslední kapkou byl roh v samém závěru, vůbec nemusel být, kdyby ….

 

8.      kolo - MÚ -  Neděle  29. září 2019 v 10,15 hod.

SK Slaný –  SK Slavie Jesenice  2 : 1 ( 1 : 0)

      branky: Racek, Marek 

 

Sestava:  Průcha – Novák, Liszok, Čerpl,  Kotěra (65 Hurt) – Kročil (55 Lain), Danda, Herčík (80 Banga),  Baruzzi (55 Fuksa) – Lunger a Racek (65 Marek)

 

Po vydařeném utkání na hřišti Berouna jsme nastoupili k dalšímu utkání se soupeřem z horních pater tabulky, celek SK Slavia Jesenice, která převyšovala ostatní v počtu nastřílených branek. Vítězná sestava se změnila pouze v jedné osobě, a to v marodovi Fuksovi, který se léčil celý týden. Soupeř nás překvapil hrou, která je totožná s hrou dospělých, nenapadání našich obránců, postupným útokem a rozvážnou rozehrou přes nejlepšího svého hráče. Hra se odehrávala uprostřed hřiště. Byla to šachová partie, kterou jsme ve 35 minutě překlopili na naší stranu. Přesnou přihrávkou Lungra  na Racka, který pláchl všem svým pronásledovatelům a s chladnou hlavou přesně vystřelil k tyči a brankáři nedal žádnou šanci jsme vedli 1:0. Za minutu mohlo být po utkání, když ve středu hřiště zabojoval opět Racek a jeho úprk k brance soupeře nikdo nezachytil, ale myšlenka obstřelit vyběhnuvšího brankáře se nepotkala s kopací technikou a slibnou šanci zazdil kopem na rohový praporek. Do konce poločasu to byl opět boj o střed hřiště.

Do druhého poločasu jsme vlétli jako uragán, akce střídala akci a bylo otázkou času, kdy opět vstřelíme branku, ale opak se stal pravdou. Jednou jedinkrát se dostali do blízkosti naší branky a hned trestali. Tečovaný centr padl na stehno útočníka, který ani nevěděl jak, v 53 minutě skóroval - 1:1. Teď jsme zapnuli na plné obrátky a vypracovali si pět tutových gólových šancí, ale proměňování bylo na štíru. V této chvíli jsme byli lepším mužstvem, ale s přibývajícím časem jsme z neproměňováním tutovek ztráceli jistotu na vítězství, až nás v 79 minutě zachránil střídající Marek, který svou bojovností dostal do úzkých stopera hostí, ten zazmatkoval, přišel o míč a náš útočník s velkým klidem udělal brankáři kličku a rozvlnil sít v brance pohodlnou střelou – 2:1. Do konce utkání jsme soupeři nic nedovolili. Těsná výhra s velkým počtem šancí na naší straně. Snad se z toho poučíme

 

 

 

7.      kolo - MÚ -  Neděle  22. září 2019 v 10,15 hod.

ČLU Beroun –  SK Slaný 1 : 3 ( 1 : 2)

      branky: vlastní, Danda a Lunger 

 

Sestava:  Průcha – Novák, Liszok, Čerpl,  Kotěra – Fuksa (60 Lain), Danda, Herčík (70 Vaktor),  Baruzzi (60 Hurt) – Lunger a Racek ( 55 Kročil)

 

Soupeř, který okupoval druhé místo v tabulce a pro nás nepříjemný odvěký rival, na jehož hřišti to vždy vřelo. Především vinou rozhodčích. Vše bylo tak jak jsme předpokládali. Než jsme se rozkoukali, domácí si po závaru ve vlastní šestnáctce vstřelili vlastní branku, které předcházela standartní situace, kdy dlouhým nákopem Nováka do vápna se našim posledním hráčem, který kopal na branku stal Baruzzi. 2 minuta 0:1. od této chvíle to byl boj o střed hřiště, který jsme díky Dandovi a Herčíkovi vyhrávali. Přesto se v 16 minutě podařilo domácím rozvlnit síť za našim brankářem. Předcházel tomu prohraný souboj obránce a klid na soupeřově kopačce 1:1. V 19 minutě jsme si vedení vzali opět zpět, kdy Kotěra našel dobře hrajícího Dandu a ten v souboji se třemi obránci a brankářem s nasazením vlastního zdraví uklidil do prázdné branky 1:2. Pořád jsme byli lepším týmem a to se potvrdilo o 10 minut později, kdy opět Danda nebojácně vstoupil do vápna, kdy ho ani tahání za dres, který nevydržel a rozerval se ve dví, přihrál před prázdnou branku Rackovi, ale ten pohrdl a z 50 cm přestřelil branku. Určitě ho to moc mrzelo, ale věděl, že dáme ještě nějaký gól a vyhrajeme. První poločas jsme hráli kombinační hru s minimem chyb.

O přestávce jsem nabádal kluky ke klidu a myšlence, že jsme lepší a soupeře porazíme. Do druhého poločasu jsme nastoupili se stejnou taktikou udržet míč na svých kopačkách a to se nám perfektně dařilo. Celé mužstvo hrálo jako dobře namazaný stroj a šance přibývaly. Nakonec jsme proměnili tu v 67 minutě, kdy ofsajdovou past přelstil Lunger a pečetil naše vítězství na 1:3. Ani v závěru jsme nedovolili žádné zneklidnění a pohodě si šli pro zasloužené a velmi cenné vítězství. Tak jako ve všech utkáních jsme vystřídali všechny na lavičce a musím říct, že byli vzorní a plnili si své úkoly na hřišti. Silná lavička znamená silný tým. Díky všem!!!

 

 

6.      kolo - MÚ -  Neděle  15. září 2019 v 10,15 hod.

SK Slaný –  FK Lety  1 : 2 ( 1 : 1)

      branky: Marek 

 

Sestava:  Průcha – Novák, Liszok, Čerpl,  Kotěra – Fuksa (55 Hurt), Danda, Herčík (70 Lain),  Baruzzi (65  Drbal) – Marek a Kročil (55 Racek)

 

Na tohoto soupeře jsme nastoupili podle taktických pokynů s cílem ho přehrát ve středu zálohy a rychlými protiútoky se prosadit před brankou. Soupeři jsme nepůjčili míč. Ale byl to on, kdo vsítil první branku. Ve 12 minutě se náhodně prosadili v koncovce a náš brankář neměl šanci 0:1. Znovu jsme hráli svoji hru a kombinačně soupeře přehrávali. Výsledkem bylo ve 22 minutě vyrovnání z kopačky Marka pro krásném centru Baruzziho 1:1. Od této chvíle bylo na hřišti pouze jedno mužstvo, útok střídal útok a přibývalo šancí. V závěru měl Marek dvě tutovky, ale neproměnil.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se stejnou vervou a šance se množili. Tu největší měl opět Marek, ale netrefil prázdnou branku. V 68 minutě jsme zahrávali pokutový kop, ale Danda ji kopl špatně a brankář ji zneškodnil. Prostřídali jsme všechny hráče na lavičce, ale branku jsme nedali. Soupeř naopak trestal. Z nesmyslně nařízené penaltě, kdy útočník soupeře skočil jako do bazénu,  vše se odehrálo před šestnáctkou. Rozhodčí přesto nařídil pokutový kop, který soupeř na rozdíl od nás kopl velmi hezky a nedal Průchovi žádnou šanci. V 86 minutě to bylo 1:2 pro hosty a tímto výsledkem to také skončilo. Předvedená hra byla lahodící oku diváka, ale výsledek tomu neodpovídal.

 

 

5.      kolo - MÚ -  Neděle  8. září 2019 v 10,15 hod.

SK Slaný –  Sokol Hostouň  1 : 2 ( 0 : 1)

      branky: Danda  

 

Sestava:  Průcha – Kotěra, Liszok, Čerpl,  Banga (55 Racek) – Novák, Hurt (55  Drbal), Baruzzi (75 Lain), Kročil (65 Fuksa)  – Marek a Danda

 

Soupeř, kterého jsme chtěli porazit, ale již od první minuty bylo vidět jeho enormní nasazení, bojovnost a rychlost. Hrál tvrdě, mnohdy až za hranou pravidel, ale rozhodčí pouze přihlížel. Je pravdou, že soupeř byl vždy včas u nás a souboj vypadal vyrovnaně, naopak my jsme byli daleko od protihráče, a veškeré souboje jsme prohrávali se soupeřem i s rozhodčím. Několik našich hráčů se nepotkalo s dobrou formou, míč nezpracovali, přihráli soupeři, nezakončili. Celé mužstvo hrálo nervózně a celkový projev byl mdlý, až se nebojím říct žalostný. Šance střídala šanci. Soupeřovy. Výsledkem byl ve 42 minutě gól soupeře do naší branky, kdy nesprávným odhadem hlavičkoval náš kapitán za naší obranu do šance útočníkovi, který se štěstím o tyč uzavřel první poločas hrůzy 0:1.

Do druhého poločasu jsme udělali pár organizačních změn, vystřídali  a výsledek se dostavil. Na hřišti jsme vládli a po krásné akci po ose Racek – Kročil – Danda posledně jmenovaný technicky nedal šanci jinak vynikajícímu brankáři hostí 1:1. Brankář hostí byl ten rozdílový hráč, který tvořil hru, vybíhal až na půlku, kličkoval a přihrával dlouhé přesné balóny. Hra se přesunula do středu hřiště. Už to vypadalo, že obě mužstva jsou spokojena s výsledkem, ale v 72 minutě špatným odkopem Fuksy z vápna dal šanci nejmenšímu hráči na hřišti, který zachytil míč na rohu vápna a dělovkou do protilehlého horního rohu stanovil konečný výsledek pro hosty 1:2.

 

4.      kolo - MÚ -  Neděle  1. září 2019 v 10,15 hod.

TJ Švermov    SK Slaný   4 : 2 ( 3 : 0)

      branky: Danda 2 

 

Sestava:  Průcha – Novák, Liszok, Čerpl, Kotěra  – Drbal (46 Banga), Danda, Baruzzi , Kotěra (46 Herčík)  – Marek a Racek (46 Hurt)

 

Soupeř, který měl plný počet bodů a ze kterého šel strach. Opak byl pravdou. Začátek byl souboj o střed hřiště, které jsme vyhráli, ale paradoxně domácí šli v 9 minutě do vedení po nedohraném souboji před vápnem a nezaviněném pádu našeho obránce 0:1. Tomu všemu předcházela naše gólová šance, kterou jsme neproměnili. A zase jsme měli převahu a zase jsme šli několikrát sami na brankáře domácích a zase ve 32 minutě jsme při soupeřově rohu nepokryli volného hráče, který to měl jednoduché a míč uklidil do naší branky 2:0. Ve 34 minutě Novák namazal soupeři před pokutové území, kdy jsme drželi míč a vše bylo v pohybu dopředu, hráč domácích dlouho neotálel a střelou z 20 metrů zavěsil pod břevno 3:0. A aby toho nebylo  málo, Novák vyrobil penaltu, kterou naneštěstí Průcha zlikvidoval. Naopak naše tři loženky jsme zlikvidovali my sami, když jsme nedokázali uklidit míč do mnohdy prázdné branky.

Do druhého poločasu jsme vyběhli s odhodláním změnit nelichotivý stav utkání. Drželi jsme míč na svých kopačkách, přehrávali soupeře a vyvrcholením byla 55 minuta, kdy po ose Novák – Baruzzi – Danda posledně jmenovaný uklidil po položení brankáře domácích míč do prázdné branky 3:1. Byli jsme pány na hřišti. V 65 minutě jsme zahrávali na půlce přímý kop, který Liszok položil na hlavu Dandy a ten s přispěním domácího brankáře snižoval na 3:2. Tlačili jsme se do pokutového území, měli jsme jasnou převahu, ale branku jsme nedali. To soupeř opět trestal chybu v rozehrávce, kterou dovršil svůj smolný den Novák, a tak v 83 minutě ukončil naše snažení gól na 4:2.  Nepovedený zápas s velkým množstvím naších neproměněných šancí.

 

 

3.      kolo - MÚ -  Neděle  25. srpna 2019 v 10,15 hod.

SK Slaný      FA Povltavská    5 : 3 ( 2 : 0)

      branky: Racek 2, Marek, Herčík a Říčka

 

Sestava:  Průcha – Kotěra, Liszok, Čerpl, Vaktor (89 Pácal) – Drbal (46 Banga),  Novák (46 Danda), Baruzzi (60 Fuksa), Hurt (60 Herčík) – Marek (80 Říčka) a Racek 

 

Soupeř, kterého jsme si přáli, technický a mladý. Hra od šestnáctky po šestnáctku, kombinace a velké množství přihrávek. Ve 21 minutě po povedené kombinaci přihrávka Markovi a ten nedal brankáři kopem přímo ze vzduchu šanci  1:0. Ve 25 minutě vybojoval Čerpl míč u vlastního pokutového území, dlouhým pasem našel Marka a ten dvěma dotyky poslal do vyložené šance Racka, který uklidil míč k tyči  2:0. Po několika rozích soupeře a dvou standartních situacích se předvedl skvělými zákroky brankář Průcha.

Do druhého poločasu jsme vyběhli s cílem držet střed a kombinací se dostat před šestnáctku. To se nám dařilo do 65 minuty, kdy  jsme udělali několik individuálních chyb a soupeř trestal 2:1. To se opakovalo ještě jednou v 72 minutě, kdy jsme nedůsledností dovolili soupeři srovnat skóre  2:2. My jsme pokračovali v kombinační hře, ze které pramenila chyba našeho brankáře v 74 minutě, soupeř trestal 2:3. V 76 minutě navedl balón na střed hřiště Kotěra, nahrál Herčíkovi a ten nedal šanci brankáři krásnou střelou do horního růžku 3:3. To vše se opakovalo v 79 minutě, kdy po ose Kotěra, Hečík, Racek posledně jmenovaný přízemní střelou upravoval na 4:3.  Hrálo se na jednu branku, kombinace střídala kombinaci a vše se završilo v 93 minutě, kdy Herčík vykouzlil lob do pokutového území a Říčka pečetil na konečných 5:3.

 

 

2.      kolo - MÚ -  Neděle  18. srpna 2019 v 09,30 hod.

 FK Králův Dvůr      SK Slaný    8 : 0 ( 4 : 0)

 

Sestava:  Průcha – Kotěra (70 Pácal), Liszok (46 Hurt), Čerpl (46 Kročil), Banga (46 Danda) – Drbal (70 Herčík), Novák, Baruzzi ( 80 Říčka), Vaktor – Marek ( 70 Wittenberg ) a Racek 

 

Ve 3 minutě faul na hráče domácích, Banga nestíhal útočníka, ve vápně si zakopl o vlastní nohu a na něj upadl. Nařízenou penaltu bezpečně proměnili. 1:0. V 5 minutě obdržel Kotěra „pouze žlutou kartu“ za faul zezadu na půlce. Zbytečnost, přemotivovanost. V 8 minutě neobsazenost hráčů před a ve vápně, podskočení brankáře a nedůraz v malém vápně 2:0. Hra se sesypala a výsledkem byl v 11 minutě krásný gól domácích, kdy si pohráli s obranou 3:0. Ve 26 minutě díky odevzdanosti obrany a brankáře 4:0. Poločas byla pro nás spása. Změny v sestavě a odhodlání udělat ještě něco s utkáním se promítlo do hry. Zlepšilo se držení míče, měli jsme více ze hry, ale dvě tutovky jsme neproměnili. Kdežto soupeř trestal, každé okýnko v naší obraně. 17 minuta druhé půle. K páté brance mu pomohl nesmyslný odkop od rohového praporku před vápno Hurta, který našel volného hráče domácích a ten ze šestnáctky uklidil míč za záda otráveného Průchu. 5:0. To byl náš konec, za dvě minuty na to 6:0, za dalších 8  minut 7:0 a v poslední minutě 8:0. Rychle zapomenou.